Pvc Kapı Pencere Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları

Uzman

Kayıtlı Üye
Bayan Group
Katılım
22 May 2018
Mesajlar
10
Tepkime puanı
1


Pencere seçerken cam kalınlığı önemli midir?
PVC kapı ve pencere sistemlerinde cam seçimi çok önemlidir. Konutunuzun iklim bölge sınıfına göre tek, çift, 24 mm ya da 36 mm cam seçmeniz gerekmektedir. Eğer iyi bir ses ve ısı yalıtımı istiyorsanız iki cam arasındaki hava boşluğu 12 mm’den az olmamamak kaydı ile en az çift cam seçmelisiniz


PVC kapı ve pencerelerimizi temizlerken nelere dikkat etmemiz gerekmektedir?
PVC Kapı ve Pencere Sisteminizin montaj sonrasında koruma folyolarını mutlaka soyunuz. Soyulmayan folyolar Güneş ışınlarının etkisi ile koruma özelliğini kaybedecek ve bir süre sonra üzerindeki renk ve tutkal profilinizin yüzeyinde kalacaktır ve bu lekeleri çıkarmak mümkün olmayacaktır.
PVC Kapı ve Pencere Sisteminizin temizliğinde kesinlikle çamaşır suyu, tuz ruhu gibi ağartıcılar ya da toz deterjan türevi temizleyiciler kullanmayınız. Bunların yerine pencerelerde bulunan contalara değmeden sıvı deterjan kullanarak yumuşak bir bez yardımıyla temizlemeniz ve kurulamanız yeterli olacaktır.

PVC Kapı ve Pencere Sistemlerinin garanti süresi nedir?
PVC Kapı ve Pencere Sistemi montaj sonrası profil için garanti süresi ürünü aldığınız firmaya bağlıdır. Garanti süresi ile ilgili net bilgiyi satın aldığınız kişiden öğrenebilirsiniz.

Pencere seçimim sırasında daha yüksek profil seçmemi öneriyorlar, bu ne anlama geliyor?
Pencerelerinizde yükseklik ve odacık sayısı arttıkça yalıtım değerleri artmaktadır. Binanızın konumu ve yüksekliğine göre 60 mm ve 70 mm seriler kullanmanız uygun olacaktır. Genelde 60 mm’lik seri 4 odacıklı, 70 mm’lik serimiz 5 odacıklıdır.
 


Uzman

Kayıtlı Üye
Bayan Group
Katılım
22 May 2018
Mesajlar
10
Tepkime puanı
1
PVC yaptırmadan önce bilmeniz gerekenler ?
İletişime geçilen kişi veya kurumun yetkili bayi olduğundan emin olunmalı.​
Keşif için gün belirlenmeli ve talepler gelen ekibe detaylıca aktarılmalı.​
PVC sistemleri ve cam çeşitleri arasındaki farklar bilinerek seçim yapılmalı.​
Apartmanınızda renk uyumunun sağlanması için komşularınızın doğramalarına yakın bir renk tercih edilmeli.​
Güvenlik için emniyet kilitleri kullanmalı.​
Haşerelerden korunmak için sineklik yaptırılmalı.​
Ödeme yapmadan önce kullanılacak sistemler ve ölçülerin yer aldığı plan detaylıca incelenmeli. Her iki tarafın onayıyla yazılı sözleşme imzalanmalı.​
Montaj tamamlandıktan sonra belgeler teslim alınmalı ve garanti süresi boyunca muhafaza edilmeli.​
 

Editör

Kayıtlı Üye
Katılım
13 May 2018
Mesajlar
53
Tepkime puanı
4
Kapı arasından sürekli soğuk giriyor mu?

Kapınız kapanmıyor açıklık kalıyorsa tam yerini tutmuyorsa ayarı bozuldu açık kalıyorsa kapınızın arasından içeriye soğuk sürekli girer ve eviniz odanız hiç ısınmaz yazın farkedilmez fakat kış aylarında sizi hep rahatsız eder. Kapınızın ayarlaması veya değişmesi gereken malzemelerin değişmesi ile kapınız tam olarak kapanacak ve soğuk artık sizi rahatsız etmeyecek. Bunun için yapmanız gereken kapı ve pencereyi aldığınız firma ile iletişime geçip bir usta istemenizdir.

PVC kapı ve pencerelerde slikon iyi çekilmemiş ise kış aylarında ısınma giderleriniz artabilir. Pimapen kapı ve pencere aralarından soğuk girerek evdeki sıcaklığı azaltabilir.
 
Üst